Instalace software na PC v laboratořích

Z DCEwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato stránka popisuje postup, jak uživatelé musí zadávat požadavky na softwarové vybavení, které má být nainstalováno na počítačích v laboratořích. Postup zadání a harmonogram zpracování požadavku je popsán dále.

Upozornění Prosíme, nepředávejte vaše požadavky ústně, telefonicky nebo emailem. Každý požadovaný software uveďte jako samostatný záznam na wiki stránce, tak aby byl souhrnný přehled a nedocházelo k duplicitním požadavkům. V krajním případě zadejte požadavek jako ticket v Mantisu.

Postup zadání požadavku

Požadavek na instalaci software se zadává přidáním záznamu do wiki stránky příslušné laboratoře. Pokud nějaký software vyžaduje specifické prostředí (verze Service Packu, kolize s jiným software), tak bude vytvořen další diskový oddíl (partition) s odděleným operačním systémem pro tento software. Běžné programy budou instalovány do výchozího diskového oddílu, který se bude spouštět automaticky po zapnutí počítače.

Průběžné seznamy požadovaného software ve spravovaných laboratořích

Harmonogram provádění uživatelských požadavků na instalaci software

T -3 měsíce - Zahájen sběr požadavků
Požadavky můžete zadávat zapsaním do Wiki stránky příslušné laboratoře.
T -5 týdnů - Ukončen sběr požadavků
Budou zveřejněny seznamy software, který bude v jednotlivých laboratořích instalován. Opožděné požadavky budou dodatečně zařazeny.
T -4 týdny - Uzavření seznamů software
Další požadavky již nebudou zpracovávány.
T -1 týdny - Testování
Počítače budou v laboratořích připraveny k otestování konfigurace zadavateli. Řešení nahlášených nedostatků.
T 0 - Zahájení semestru
Od tohoto okamžiku nebude zasahováno do instalovaných systémů, tzn. nebude instalován nový software. Budou průběžně řešeny pouze provozní problémy.

Datum zahájení semestru naleznete v harmonogramu akademického roku na webu fakulty.

Upozornění Nezasahujte samovolně do konfigurace PC v laboratořích. Tzn. neinstalujte nový software, nezasahujte do hardware, PC nerozebírejte (zejména neodnášejte klávesnice, monitory a myši), neměňte IP adresy a DNS jména počítačů. Nezasahujte do kabeláže počítačové sítě. DCE IT nenese odpovědnost za problémy a škody způsobené vaším neoprávněným zásahem.