Instalace software na PC v laboratořích

Z DCEwiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato stránka popisuje postup, jak uživatelé musí zadávat požadavky na softwarové vybavení, které má být nainstalováno na počítačích v laboratořích. Postup zadání a harmonogram zpracování požadavku je popsán dále.

Upozornění Prosíme, nepředávejte vaše požadavky ústně, telefonicky nebo emailem. Každý požadovaný software uveďte jako samostatný záznam na wiki stránce, tak aby byl souhrnný přehled a nedocházelo k duplicitním požadavkům. V krajním případě zadejte požadavek jako ticket v Mantisu.

Postup zadání požadavku

Požadavek na instalaci software se zadává přidáním záznamu do wiki stránky příslušné laboratoře. Pokud nějaký software vyžaduje specifické prostředí (verze Service Packu, kolize s jiným software), tak bude vytvořen další diskový oddíl (partition) s odděleným operačním systémem pro tento software. Běžné programy budou instalovány do výchozího diskového oddílu, který se bude spouštět automaticky po zapnutí počítače.

Průběžné seznamy požadovaného software ve spravovaných laboratořích

  • [Software v laboratoři KN:E-s109 (Strojovna)]
  • KN:E-2 (K2)

Harmonogram provádění uživatelských požadavků na instalaci software

T -3 měsíce - Zahájen sběr požadavků
Požadavky můžete zadávat zapsaním do Wiki stránky příslušné laboratoře.
T -5 týdnů - Ukončen sběr požadavků
Budou zveřejněny seznamy software, který bude v jednotlivých laboratořích instalován. Opožděné požadavky budou dodatečně zařazeny.
T -4 týdny - Uzavření seznamů software
Další požadavky již nebudou zpracovávány.
T -1 týdny - Testování
Počítače budou v laboratořích připraveny k otestování konfigurace zadavateli. Řešení nahlášených nedostatků.
T 0 - Zahájení semestru
Od tohoto okamžiku nebude zasahováno do instalovaných systémů, tzn. nebude instalován nový software. Budou průběžně řešeny pouze provozní problémy.

Datum zahájení semestru naleznete v harmonogramu akademického roku na webu fakulty.

Upozornění Nezasahujte samovolně do konfigurace PC v laboratořích. Tzn. neinstalujte nový software, nezasahujte do hardware, PC nerozebírejte (zejména neodnášejte klávesnice, monitory a myši), neměňte IP adresy a DNS jména počítačů. Nezasahujte do kabeláže počítačové sítě. DCE IT nenese odpovědnost za problémy a škody způsobené vaším neoprávněným zásahem.