Difference between revisions of "Nápověda:Nastavení práv pro mediawiki"

From DCEwiki
Jump to: navigation, search
m (Nová stránka: Přístupová práva jsou v Mediawiki založena na členství ve skupinách. Ve výchozím nastavení je přítomno několik základních skupin. Pro každou skupinu lze změnit nas...)
 
m
 
(One intermediate revision by one other user not shown)
Line 1: Line 1:
Přístupová práva jsou v Mediawiki založena na členství ve skupinách.
+
{{Nápověda}}
 +
=Skupiny uživatelů=
  
Ve výchozím nastavení je přítomno několik základních skupin. Pro každou skupinu lze změnit nastavení práv pomocí [[Speciální:GroupPermissions | Extension:GroupPermissionsManager]][http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:GroupPermissionsManager]
+
'''Přístupová práva jsou v Mediawiki založena na členství ve skupinách.'''
 +
 
 +
Ve výchozím nastavení je přítomno několik základních skupin. Pro každou skupinu (včetně výchozích) lze změnit nastavení práv pomocí speciálního rozšíření [[Special:GroupPermissions | Extension:GroupPermissionsManager]] [http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:GroupPermissionsManager] Pomocí tohoto rozšíření lze také přidávat nové skupiny.
 +
 
 +
==Přiřazování uživatelů do skupin==
 +
 
 +
Registrované uživatele mohou přidávat do skupin ti uživatelé, kteří mají práva výchozí skupiny ... a to dvěma možnými cestami. Buďto pomocí speciální stránky [[Special:Userrights ]], která je výchozí součástí mediawiki nebo přes rozšíření [[Special:UserRightsList | Extension:UserRightsList]] [http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:UserRightsList]
 +
 
 +
Rozšíření [[Special:UserRightsList]] má tu výhodu, že nemusíte předem znát jméno registrovaného uživatele, kterému chcete upravit členství ve skupinách. Má možnost parametrického vyhledávání a tím pádem je vhodnější pro rychlou a přehlednou správu uživatelů.
 +
 
 +
==Práce se skupinami==
  
 
[[Kategorie:Nápověda]]
 
[[Kategorie:Nápověda]]

Latest revision as of 10:00, 22 October 2010

Přehled nápovědy
Editace obsahu
Systém wiki
Zabezpečení stránek
Zásady

Skupiny uživatelů[edit]

Přístupová práva jsou v Mediawiki založena na členství ve skupinách.

Ve výchozím nastavení je přítomno několik základních skupin. Pro každou skupinu (včetně výchozích) lze změnit nastavení práv pomocí speciálního rozšíření Extension:GroupPermissionsManager [1] Pomocí tohoto rozšíření lze také přidávat nové skupiny.

Přiřazování uživatelů do skupin[edit]

Registrované uživatele mohou přidávat do skupin ti uživatelé, kteří mají práva výchozí skupiny ... a to dvěma možnými cestami. Buďto pomocí speciální stránky Special:Userrights , která je výchozí součástí mediawiki nebo přes rozšíření Extension:UserRightsList [2]

Rozšíření Special:UserRightsList má tu výhodu, že nemusíte předem znát jméno registrovaného uživatele, kterému chcete upravit členství ve skupinách. Má možnost parametrického vyhledávání a tím pádem je vhodnější pro rychlou a přehlednou správu uživatelů.

Práce se skupinami[edit]