Difference between revisions of "DjVu/software"

From DCEwiki
Jump to: navigation, search
(Založena nová stránka s textem „{{Pozor|1=Tento software je poskytován v souladu s rozhodnutím Soudního dvora EU ze dne 3.7.2012 na základě bodu 15 [http://eur-lex.europa.eu/LexUriSe…“)
 
m
Line 1: Line 1:
{{Pozor|1=Tento software je poskytován v souladu s rozhodnutím Soudního dvora EU ze dne 3.7.2012 na základě bodu 15 [http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:111:0016:0022:CS:PDF Směrnice 2009/24/ES ze dne 23. dubna 2009]<ref>[http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:111:0016:0022:EN:PDF Directive 2009/24/EC of The European parliament and of The Council of 23 April 2009 on the legal protection of computer programs]</ref> O právní ochraně počítačových programů, která povoluje rozmnožování kódu počítačového programu za účelem získání informací nutných pro interoperabilitu nezávisle vytvořeného programu s jinými programy i bez svolení nositele autorských práv.}}
+
<noinclude>{{Pozor|1=Tento software je poskytován v souladu s rozhodnutím Soudního dvora EU ze dne 3.7.2012 na základě bodu 15 [http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:111:0016:0022:CS:PDF Směrnice 2009/24/ES ze dne 23. dubna 2009]<ref>[http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:111:0016:0022:EN:PDF Directive 2009/24/EC of The European parliament and of The Council of 23 April 2009 on the legal protection of computer programs]</ref> O právní ochraně počítačových programů, která povoluje rozmnožování kódu počítačového programu za účelem získání informací nutných pro interoperabilitu nezávisle vytvořeného programu s jinými programy i bez svolení nositele autorských práv.}}
 +
[[Kategorie:DjVu]]
 +
</noinclude>
 +
===DjVuSolo 3.1===
 +
 
 +
Poslední verzi této aplikace, která je pouze pro MS Windows uvolnila fa. Lizzardtech k volnému použití, protože její vývoj byl ukončen a začal místo ní nabízet ''DjVu Document Express Editor''.
 +
 
 +
Aplikace umožňuje:
 +
* konvertovat do DjVu (verze 24) obrázky z formátu bmp, jpeg, tiff, pict, pbm, pnm, ppm, pgm
 +
* spojovat a rozdělovat DjVu dokumenty
 +
* vytvářet hyperlinky v grafickém prostředí
 +
* generovat náhledy stránek
  
 +
'''Plusy'''
 +
- aplikace funguje bez problémů také pod [[Linux:wine|wine]]
  
 +
'''Mínusy'''
 +
- neumožňuje práci s textovými vrstvami - hledání textu, atp.
 +
- nepracuje s metainformacemi
 +
- nezobrazuje rejstřík
  
[[Kategorie:DjVu]]
+
[[Image:DjVu Solo 3.1.png]]
 +
 
 +
{{Pozor|'''DjVu dokumenty které produkuje komerční ''DjVu Document Express'' ( a ty co jsou prezentovány jako DjVu verze 25 a vyšší ), neumí DjVuSolo otevřít!'''
 +
 
 +
Dokumenty, které jsou vytvořené pomocí open source nástrojů z ''DjVuLibre'' sice s prskáním otevře, ale jelikož neumí pracovat se skrytou textovou vrstvou, metainformacemi, ani záložkami, může dojít při přepsání původních souborů ke ztrátě informací v nich uložených!}}
 +
 
 +
===DjVu Document Express===
 +
 
 +
http://www.lizardtech.com/
 +
 
 +
Je komerční sada nástrojů společnosti LizardTech. Její součástí je editor DjVu dokumentů který nahradil DjVuSolo. Má sice omezené možnosti editace zdrojového textu - umožňuje na něj pouze pasivně aplikovat OCR, umožňuje ale práci s poznámkami, metainformacemi a hyperlinky.
 +
 
 +
;Document Express Editor 5.0.0 build 16 : již je sice zastaralý, bohužel novější verzi se mi nepodařilo nainstalovat, byť má jít o trial.
 +
 
 +
:'''Plusy'''
 +
:- funguje bez problémů také pod WINE
 +
:- lze pracovat také s hyperlinky typu ''polygon''
 +
:- Pro OCR lze nastavit použitý jazyk a funguje docela dobře
 +
 
 +
:'''Mínusy'''
 +
:- neumožňuje hledání v textu
 +
:- nepracuje s metainformacemi
 +
:- OCR je možné aplikovat pouze na celou stránku
 +
 
 +
[[Image:Document_Express_6.5_Desktop.png]]

Revision as of 09:39, 17 January 2018

Upozornění Tento software je poskytován v souladu s rozhodnutím Soudního dvora EU ze dne 3.7.2012 na základě bodu 15 Směrnice 2009/24/ES ze dne 23. dubna 2009[1] O právní ochraně počítačových programů, která povoluje rozmnožování kódu počítačového programu za účelem získání informací nutných pro interoperabilitu nezávisle vytvořeného programu s jinými programy i bez svolení nositele autorských práv.

DjVuSolo 3.1

Poslední verzi této aplikace, která je pouze pro MS Windows uvolnila fa. Lizzardtech k volnému použití, protože její vývoj byl ukončen a začal místo ní nabízet DjVu Document Express Editor.

Aplikace umožňuje:

  • konvertovat do DjVu (verze 24) obrázky z formátu bmp, jpeg, tiff, pict, pbm, pnm, ppm, pgm
  • spojovat a rozdělovat DjVu dokumenty
  • vytvářet hyperlinky v grafickém prostředí
  • generovat náhledy stránek

Plusy - aplikace funguje bez problémů také pod wine

Mínusy - neumožňuje práci s textovými vrstvami - hledání textu, atp. - nepracuje s metainformacemi - nezobrazuje rejstřík

DjVu Solo 3.1.png

Upozornění DjVu dokumenty které produkuje komerční DjVu Document Express ( a ty co jsou prezentovány jako DjVu verze 25 a vyšší ), neumí DjVuSolo otevřít!

Dokumenty, které jsou vytvořené pomocí open source nástrojů z DjVuLibre sice s prskáním otevře, ale jelikož neumí pracovat se skrytou textovou vrstvou, metainformacemi, ani záložkami, může dojít při přepsání původních souborů ke ztrátě informací v nich uložených!

DjVu Document Express

http://www.lizardtech.com/

Je komerční sada nástrojů společnosti LizardTech. Její součástí je editor DjVu dokumentů který nahradil DjVuSolo. Má sice omezené možnosti editace zdrojového textu - umožňuje na něj pouze pasivně aplikovat OCR, umožňuje ale práci s poznámkami, metainformacemi a hyperlinky.

Document Express Editor 5.0.0 build 16 
již je sice zastaralý, bohužel novější verzi se mi nepodařilo nainstalovat, byť má jít o trial.
Plusy
- funguje bez problémů také pod WINE
- lze pracovat také s hyperlinky typu polygon
- Pro OCR lze nastavit použitý jazyk a funguje docela dobře
Mínusy
- neumožňuje hledání v textu
- nepracuje s metainformacemi
- OCR je možné aplikovat pouze na celou stránku

Document Express 6.5 Desktop.png